Darmowy licznik odwiedzin
 Co to są e-booki ?
Strona główna      Sklep z e-bookami      Program partnerski     Kontakt     
A więc - czym są te e-booki ?

To forma elektronicznych plików, do pobrania i odczytania na komputerze lub innym kompatybilnym sprzęcie. Inaczej - cyfrowa książka.

E-booka cechuje wygoda i prostota użytkowania. Wygoda, bo zabierzemy go zawsze tam, gdzie chcemy, wraz z mobilnym sprzętem do jego odczytania, jak laptop czy smartfon. Prostota, gdyż wystarczy odpowiedni program do jego odczytania, a w przypadku elektronicznego czytnika e-booków i tego nie potrzeba, ponieważ system sam rozpozna obsługiwany typ pliku.

No właśnie, a jak się sprawa ma z dostępnymi formatami ?

Co do formatów, w jakich spotykamy ebooki, to do najpopularniejszych należą pliki typu PDF, EPUB i MOBI. Kupując czytnik e-booków, należy sprawdzić, który z tych formatów jest obsługiwany. Najczęściej EPUB i MOBI, czasem jednak może być kłopot z odpowiednim odczytaniem PDF-a. Spokojnie możemy więc nabywać e-książki w postaci plików EPUB i MOBI.

No a po co mi te e-booki ?

Odpowiem wprost - do czytania. Warto poznawać nowe rzeczy, dowiadywać się ciągle czegoś, co nas może zaskoczyć lub zadziwić. Albo przypomnieć sobie wiedzę dawno już zapomnianą. Wiele osób wraca po latach do przeczytanych wcześniej książek. Dlaczego by nie odświeżyć jej sobie w formie e-booka ? Niczego naturalnie nie ujmując książce papierowej, do której liczni czytelnicy mają sentyment. Tak samo i ja. Ale czasem może zabraknąć miejsca w domowej biblioteczce, a e-książkę "zapakujemy" na kartę pamięci, pendriva czy na komputer przenośny i odczytamy nie tylko gdzie chcemy, ale i nie zajmując miejsca w domu na kolejne literackie nabytki. Poza tym - ekologia. Po prostu nie są wycinane drzewa do produkcji papieru. Niby taki prosty fakt, a jednak ważny.

Gdzie mogę nabyć e-booki ?

W rozmaitych księgarniach internetowych i sklepach z e-bookami. Ja jednak polecam jeden z nich - mianowicie Nexto.pl. Dlaczego ? Ponieważ ceny nie są tam wygórowane, natomiast asortyment naprawdę spory (prawie trzydzieści tysięcy pozycji, wliczając w to książki audio i e-gazety). Czyli warto odwiedzić i poszukać czegoś dla siebie. Możemy też zapisać się do programu partnerskiego sieci Nextranet, a część pieniędzy wydanych na zakupione e-booki wróci na nasze konto, jeśli oczywiście kupujemy poprzez własny link partnerski.

Jakie korzyści wypływają z programu partnerskiego ?

Oprócz powyższych naturalnie dodatkowe fundusze na nasze konto. Wszystko zależy od nas i od tego, ile sprzedamy. Od platformy Nextranet otrzymujemy gotowy sklep, który tylko i wyłącznie promujemy. Wszystko inne robią za nas. Aby jednak otrzymać sklep, powinniśmy na początek zarobić 50 zł z promocji strony głównej Nexto.pl. Ponadto otrzymamy minimum 10 % prowizji podstawowej za sprzedane e-książki. Czyli jednak warto uczestniczyć w czymś, co może okazać się całkiem zyskowne.


© 2017 by Czytajmy-ebooki.com.pl All rights reserved.